Aylık arşivler: Kasım 2010

beyazlık giderici şampuan

Ozoderm Saç Renklendirici ve Beyazlık Giderimi Krem + Şampuan
Ozoderm AB Sağlık Normlarına Uygundur.
OZODERM Grey Hair, melanin yerine, saçınızı aşama aşama doğal rengine dönüştürecek pigmentin, saç köküne kombinasyonunu sağlar. Ozoderm ‘i ağarmış, beyazlamış saçınızın bulunduğu bölgeye uygulayarak kullanabilirsiniz. Hafif bir gri etki sağladığınızda dilerseniz uygulamayı bırakabilirsiniz veya beyazlık kayboluncaya kadar devam edebilirsiniz.

Ozoderm Grey Hair kullanıma hazır ve kullanımı kolay şeffaf bir losyondur. Herhangi bir saç losyonu gibi her sabah temiz saça uygulanız yeterlidir. 3 veya 4 haftadan sonra istediğiniz renk tonuna ulaşacaksınız. Elde ettiğiniz tonu korumak için OZODERM GREY HAİR losyonu her hafta sadece 1 veya 2 kez uygulamanız yeterlidir. Deride leke yapmaz.

saç neden beyazlar

Saçların beyazlamasının nedeninin, saç boyalarında da kullanılan hidrojen peroksit olduğu belirlendi. Almanya`daki Mainz Üniversitesi Biyofizik Enstitüsünden Prof. Heinz Decker, hücrelerin ürettiği hidrojen peroksidin, saçın yaşlanmayla birlikte beyazlamasında anahtar rol oynadığının saptandığını belirterek, bu bulgunun saçların erken ağarmasına karşı tedavi yöntemlerinin geliştirilmesini sağlayabileceğini söyledi. Daily Telegraph`daki habere göre, Prof. Decker, beyazlatıcı madde olarak da kullanılan hidrojen peroksidin, yaşlandıkça saç köklerinde büyük miktarlarda toplandığını ve sonunda renk pigmenti melaninin sentezine mani olduğunu bildirdi.
Vücudun tümünde küçük miktarlarda üretilen hidrojen peroksit (H2O2),
normalde bu kimyasalı parçalayarak su ve oksijene dönüştüren bir enzimleetkisizleştiriliyor. Ancak yaş ilerledikçe, bu enzimin seviyesi düşüyor ve böylece hidrojen peroksit birikimi artıyor. Bradford Üniversitesinden meslektaşlarıyla birlikte çalışan Decker, hidrojen peroksidin, tahrip olmuş proteinlerin onarımı için gereken enzimleri de engellediğini belirtti. Tüm bu süreç sonunda renk pigmentleri saç kökünden ucuna kadar tedricen kayboluyor.Prof. Decker, `Artık bu sürecin altında yatan spesifik moleküler dinamiği biliyoruz dedi.

beyaz saçlar için şampuan

A.B.D’ de Lacinia’yı geliştiren bilim adamları tarafından, ATM laboratuarlarında üretilen ve içeriğinde bulunan tüm bileşenlerin FDA, tüm dünya ülkeleri sağlık bakanlıklarınca ve Türkiye sağlık bakanlığınca da onaylanan Lappare adlı yeni ürünümüzü, bugünlerde Türkiye pazarına sunmanın heyecanı içerisindeyiz.

Lappare’den biraz bahseder misiniz?

Lappare; beyaz saç oluşumunu engelleyerek, var olan beyaz, kırlaşmış saç tellerini kademeli olarak, doğal saç rengine dönüştürüyor. Lappare kesinlikle boya değildir. Kimyasal katkı maddesi içermemektedir. Dünyaca ünlü dermatologlar tarafından etkinliği kabul edilmiş, Uzakdoğu’da yetişen bir bitkinin kökünden elde edilen anti-aging ve lavanta özü içeren bitkisel bir formülasyondur. Lappare ayrıca saç dökülmesi, kepek oluşumunu engelleyerek yeni saç oluşumunu destekliyor. Hoş kokusuyla birlikte ayrıca saça şekil verme özelliği vardır.

Beyaz saçları doğal rengine dönüştüren bu bitkinin adını öğrenebilir miyiz?

Bugünlerde Türkiye pazarında satışa sunacağımız dünyaca ünlü tıp uzmanlarınca, etkinliği kanıtlanmış olan bu bitkiyi içeren Lappare’nin lansmanını yapacağız. Lappare dünyada bu bitkiyi kendi ürünlerinde kullanan ilk markadır. Tıpkı yeşil çay özlerinden elde edilen, EGCG (hücrelerin ölmesini engelleyen etken madde) ilk olarak Lacinia’da kullanıldığı gibi Lappare de bu bitkiyi bileşenlerinde kullanarak, bir ilki gerçekleştirmiştir. Bu bitkinin kökünden elde edilen özler, dokulardaki pigment hücrelerini besleyerek saç teline rengini veren melanin salgısını arttırıyor ve beyazlaşmış saçları doğal rengine kavuşturmayı sağlıyor.

ETKİNLİĞİ: LAPPARE vitamin kompleksi, Bitkisel şampuan, saç dökülmesinin ve kepek oluşumunun önlenmesine ve beyaz saç, kırlaşmış saç oluşumunu önlenmesine yardımcı olur.

Saçın yağ oranının dengeleyerek , yıpranmış saçların onarılmasına ,saç derisindeki kaşıntının giderilmesine, saç ve saçlı derinin etkin biçimde temizlenmesine, saçın parlak, canlı görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

İÇİNDEKİLER:

Water (Agua) , sodium laureth sulfate ,sodium lauryl sulfate, cocomidopropyl, betaine,cocamide, DEA, glycol stearate, guar hydroxypropyltrimonium ,chloroxylenol ,fo- ti root,anti aging ,ethoxydiglycol,camphor ,propylene glycol ,tetrasodium edta,vitamin B1, vitamin B12, vitamin E,vitamin A, vitamin H1, leaf extract, panax ginseng root exract cucumis sativus (cucumber)fruit, extract,methylchloroisothiazolinone, Octyl Salicylate/PABA, Çinko Oksit ( Zinc Oxide ), Salicylic acid,lanolin, Fragrance – parfum
__________________
TEDAVİMDE ASIL İLAÇLAR

hergün 0,33 mg. finasterid. evde sıkılmış elma suyunda 1 mg. finasteridi eritip bu karışımı 3 günde bitiriyorum.

GÜNDE 2 DEFA
SABAH ARAK MİNOXİDİL AZELAİC ASİTLİ [
GECE DÜZ ARAK MİNOXİDİL
tretin kremle.

4 GÜNDE 1 GECE KONAZOL ŞAMPUAN. (10 DK. BEKLETİP DURULA)

TEDAVİMDE YAN DESTEKLER.